fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Скопје времен сообраќаен режим за празничниот викенд

Маркетинг

Актуелно

Во Скопје времен сообраќаен режим за празничниот викенд

Поради претстојните велигденски празници,  во Скопје, од 18:00 часот в  сабота до 6:00 часот  наредниот ден, ќе има забрана за сообраќај на дел од бул. „Партизански Одреди“, од крстосницата со ул. „Френклин Рузвелт“ до крстосницата со ул. „Даме Груев“, како и на дел од бул. „Св. Климент Охридски“ од крстосницата со ул. „Орце Николов“ до крстосницата со ул. „Димитрие Чуповски“. 

Од Град Скопје информираат дека автобусите коишто го опслужуваат јавниот градски сообраќај и се движат во насока запад (кон Карпош), ќе бидат пренасочени. Ќе се движат по ул.„Димитрие Чуповски“, бул.  „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и ул. „Френклин Рузвелт“.

Автобусите кои се движат преку бул. „Гоце Делчев“, во насока запад (кон Карпош), ќе бидат пренасочени и ќе се движат по бул.  „Илинден“ и ул. „Френклин Рузвелт“.

Автобусите на јавниот градски сообраќај, што се движат по бул. „Партизански Одреди“ во насока исток, ќе бидат пренасочени и ќе се движат по ул. „Френклин Рузвелт“, булевар „Митрополит Теодосиј Гологанов“ и улиците„Димитрие Чуповски“ и „11 Октомври“;

Автобусите на јавниот градски сообраќај, што се движат од Карпош во насоката исток, преку булевар „Гоце Делчев“ ќе бидат пренасочени и ќе се движат по ул.„Френклин Рузвелт“  и булевар „Илинден“, вклучувајќи се на постојните траси на автобуските линии и при тоа користејќи ги постојните автобуски стојалишта.

Од Град Скопје апелираат учесниците во сообраќајот да се придржуваат кон времено поставениот режим на сообраќај.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.