fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Временска прогноза: Умерено облачно со сончеви периоди – од вторник повторно заладување

Маркетинг

Вести

Временска прогноза: Умерено облачно со сончеви периоди – од вторник повторно заладување

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до пет, да дневната ќе се искачи до 12 степени.

Во недела времето ќе биде умерено до значително облачно со услови за локални врнежи од дожд особено на југот.

Во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а во вторник повторно облачно со засилен северен ветер, повремен локален дожд и опаѓање на дневната температура.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.