fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Временска прогноза: Вечерва засилен северен ветер, од утре сонце и повисоки температури

Маркетинг

Вести

Временска прогноза: Вечерва засилен северен ветер, од утре сонце и повисоки температури

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе провејува снег особено во претпладневните часови, а кон крајот на денот облачноста значително ќе се намалува. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус три до четири, а дневната од два до девет степени.

Во Скопје ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до еден, а дневната ќе достигне до шест степени.

Особено силен ветер се очекува утре кога брзината повремено ќе достигне и до 70 километри на час. Во следните денови на повеќе места утринските температури ќе бидат негативни, а во петок минималните температури ќе се движат меѓу минус шест и еден степен, а дневните ќе бележат пораст.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.