fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денес: Претпладне сончево, а попладне локален дожд

Маркетинг

Вести

Времето денес: Претпладне сончево, а попладне локален дожд

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Преку денот ќе дува умерен до засилен северен ветер кој ќе биде повеќе изразен долж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до осум, а дневната од 14 до 20 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со умерен повремено засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 18 степени.

Потоа во наредните три дена ќе преовладува стабилно и суво време со постепен пораст на дневната температура.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.