fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло – од среда заладување

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево и многу топло – од среда заладување

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец кој попладне локално ќе се засилува. УВ индексот ќе изнесува 8.

Температурата ќе се движи од 25 до 33 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 31 степен.

И утре времето ќе боде сончево и многу топло со мала до умерена облачност, дневната температура на повеќе места ќе го надмине 30-от степен целзиусов. Од средината на работната седмица во попладневните часови ќе има локален краткотраен пороен дожд со појава на грмежи.Температурата на воздухот ќе бележи благ пад.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.