fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со локална облачност

Актуелно

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со локална облачност

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала, а попладне во планинските делови со малку зголемена облачност. Во западните делови понекаде ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи, а ќе дува и слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 16, а дневната од 24 до 32 степена.

Во Скопје слично време со температура од 14 до 29 степени.

Стабилно и потопло ќе биде во четврток и петок. За време на викендот во попладневните часови ќе има услови за локален дожд, а тие во сабота ќе бидат проследени со појава на грмежи претежно во планинските делови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.