Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Адријана Лима откри како „ги топи“ килограмите додека спие

Магазин

Адријана Лима откри како „ги топи“ килограмите додека спие

Бразилската манекенка Адријана Лима (35), за која многумина сметаат дека го има едно од најубавите тела во светот, и натаму „жари и пали“ по модните писти, а на неодамна оддржаната ревија на „Викторијас Сикрет“ во Париз уште еднаш покажа дека на нејзината градба можат да и позавидат и некои многу помлади колешки.

Убавата Бразилка неодамна откри како успева да ја оддржи својата линија.

Адријана јаде шест оброци на ден, вежба исто толку пати неделно, а од многу одамна е познатата и како голем вљубеник во боксот.

Но, манекенката откри и волшебна напивка која ја пие пред спиење за согорување на килограмите.

Тоа е пијалак од леќа, која е богата со протеини, и го забрзува метаболизмот.

– Леќата  ја мешам со млеко од коноп и мед и напивката ја пијам топла или студена, зависно од расположението, откри славната убавица.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.