Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Анџелина Џоли се огласи за војната во Украина: Се молам за народот, мораме да им помогнеме на бегалците

Магазин

Анџелина Џоли се огласи за војната во Украина: Се молам за народот, мораме да им помогнеме на бегалците

Анџелина Џоли се огласи за војната во Украина: Се молам за народот, мораме да им помогнеме на бегалците

Анџелина Џоли се моли за луѓето во Украина среде руската инвазија.

Во изјавата на Инстаграм, актерката – која исто така врши функција како специјален пратеник на Високиот комесаријат на ОН за бегалци (УНХЦР) – вели:

-Како и многумина од вас, се молам за народот на Украина. Мојот фокус, како и фокусот на моите колеги од УНХЦР, е да се направи сè што е во наша моќ за да се обезбеди заштита и основните човекови права на раселените лица и бегалците во регионот.

-Веќе видовме извештаи за жртви и луѓе кои почнаа да ги напуштаат своите домови за да бараат сигурност. Прерано е да се знае што ќе се случи, но значењето на овој момент – за народот на Украина и за меѓународното владеење на правото – не може да се прецени – рече Џоли (46).

Таа сподели и врска до изјавата на УНХЦР, во која се вели: „Ние сме сериозно загрижени поради брзото влошување на ситуацијата и тековната воена акција во Украина. Хуманитарните последици врз цивилното население ќе бидат поразителни. Во војната нема победници, но безброј животи ќе бидат растргнати.“

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.