Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

БОБАН ТОДОРОВСКИ: Неколку совети за совршен матурски изглед (ФОТО)

ПРОМОТИВЕН ТЕКСТ

Магазин

БОБАН ТОДОРОВСКИ: Неколку совети за совршен матурски изглед (ФОТО)

На самиот старт на матурската сезона, мејк-ап артистот Бобан Тодоровски ве советува за совршена шминка и фризура за вашата матурска прослава!

Владеењето на шминка без шминка е официјално завршена. Сега дојде сезона за нагласени усни, нагласени очи, светки и лажни трепки.

1. Нагласените усни можат добро да се вклопат во комбинација со бронзени тонови , без разлика дали карминот ке биде вамп боја или бордо(темно црвена) боја.

2. Пастелниот избор на шминка е одличен избор за оние девојки кои сакаат да изгледаат чисто и сензуално. Тука би советувале праска боја сенка за очи како и комбинација од повеќе розеви тонови сето тоа искомбинирано со нежни усни и нагласени трепки.

3. Доколку сте храбра девојка , не двоумете се да искомбинирате (глитер) светки за очи со земјени или кафено-виолетови тонови на вашите очи. Акцентираните усни се ИН оваа сезона така што нема да погрешите ако во оваа комбинацијата додадете и кафена боја на кармин и секако брозер на вашето лице.

13230990_1323918887621853_734704173_n13235820_1323918897621852_1820672742_n13183174_1323918854288523_1051471820_n13183074_1323918884288520_1384343265_n13183019_1323918927621849_1341665420_n13180993_1323918960955179_2093499014_n13181062_1323918977621844_1013419145_n13219784_1323918997621842_786864364_n13227968_1323919037621838_1181934262_n
<
>

Кога се работи за коса , слободно можете да експериментирате. Дали би правеле бушави фризури или сосема смирени форми изборот е ваш.

1. Плетенките се повторно тренд така што доколку се љубител на плетенки , нема да погрешите.

2. Брановидната фризура (таласи) никогаш не умира , може да се вклопи во комбинација со добра шминка.

3. Доколку вашиот избор е собрана фризура , изберете интересен реп или тоа нека биде лабаво подприкачена(бушава) фризура.

4. Влажниот изглед на коса (wet look) е добра идеја за оние храбрите девојки.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.