Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Фотографиран гром како удира во еруптиран вулкан

Занимливости

ФОТО: Фотографиран гром како удира во еруптиран вулкан

Германскиот фотограф Марк Сеглат (47) со својот фотоапарат успеал да сними несекојдневна ситуација на вулканска експлозија проследена со силни молскавици.

Вакви секавици настануваат за време на вулканска ерупција, кога вулканот ќе исфрли големо количество врел пепел со камења и гасови во воздухот.

Вулканот Сакурајима, на јапонскиот остров Кјуши е многу активен веќе од 1995 година.

vulkan2

Овој вулкан во превод значи остров на потреси и претставува постојана закана за градот Кагошима, кој се наоѓа во непосредна близина и има околу 600.000 жители.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.