fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Викторија Лопирева е избрана за амбасадорка на наредното Светското првенство во фудбал

Ви препорачуваме

ФОТО: Викторија Лопирева е избрана за амбасадорка на наредното Светското првенство во фудбал

Поранешната мис на Русија, Викторија Лопирева е избрана за амбасадорка на Светското првенство во фудбал, кое ќе се одржи во Русија 2018 година.

Русокосата Викторија, една од најубавите Русинки, е родена во Ростов на Дон во 1983 година. По професија е актерка, манекенка и телевизиска водителка. Пред 12 години е прогласена за мис на Русија, а во 2008 година учествуваше во руската верзија на „Преживеан“.

132821368

Нејзините фанови можат подобро да ја запознаат преку социјалните мрежи, а на Инстаграм има дури 627.000 фанови.

Организаторите на Светското првенство во Русија тврдат дека таа многу добро го познава фудбалот.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.