Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лет Сан Франциско – Токио за шест часа

Магазин

Лет Сан Франциско – Токио за шест часа

Авиокомпанијата „Џапан Ерлајнс“ (ЈАЛ) во соработка со „Вирџин груп“ на Ричард Бренсон работи на производство на млазен авион, кој ќе може да лета и со брзина од над 2.200 километри на час.

ЈАЛ најави дека се обложува во 10 милиони долари дека ќе успее да реализира комерцијален лет од Сан Франциско до Токио за најмногу шест часа. Бренсон пак, најави дека би можел да набави 10 вакви суперсонични авиони.

Авиокомпаниите се борат за богати клиенти, правејќи од својата прва класа – вистински луксуз.

Но сепак, никој се уште не успеал да го обезбеди најголемиот луксуз што патниците го бараат – времето. Сепак, ЈАЛ верува дека и тоа може да стане реалност.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.