fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Метеорскиот дожд „Геминиди“ вечерва ќе го осветли небото

Ви препорачуваме

Метеорскиот дожд „Геминиди“ вечерва ќе го осветли небото

Вечерва еден од најубавите метеорски дождови годинава ќе го достигне својот примат, а за набљудување на овој спектакл е потребно само ведро небо и нешто помалку осветлување.

Геминиди се познати по исклучително сјајните метеори, а би требало истите да траат до понеделник вечер

Стрпливите набљудувачи може да очекуваат до 100 метеори на час, според досегашните прогнози.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.