fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Модна ревија во Њујорк против сексуално вознемирување

Занимливости

Модна ревија во Њујорк против сексуално вознемирување

Во Њујорк се одржа модна ревија инспирирана од кампањата на социјалните мрежи под слоганот „И јас“ (#MeToo), со цел разоткривање на сексуалното вознемирување ширум САД.

Манекенките се појавија на модната писта со ангелски крилја, придружувани од мажи кои носеле маски во облик на свинска глава.

Една од манекенките во бела наметка до под, со крилја на рамената, стоела на крајот од пистата, изјавувајќи дека и самата била жртва на сексуален напад.

Се очекува дека и многу други модели, кои учествуваат на ревијата, да ги споделат своите искуства со публиката во врска со сексуалното вознемирување.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.