Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Голи модели му пркосеа на студот поради „Бојата на поларната мечка“

Занимливости

Голи модели му пркосеа на студот поради „Бојата на поларната мечка“

Неколку машки и женски модели со  голи обоени тела прошетаа низ Тајмс Сквер во Менхетн, пркосејќи им на студот и дождот, во рамки на манифестацијата „Бојата на поларната мечка” (The Polar Bear Paint).

Манифестацијата ја организирал уметникот Енди Голуб, кој употребил бои за тело, со цел да ја промовира поврзаноста на луѓето преку уметноста.

Моделите кои учествуваа во манифестацијата тргнаа „насликани“ од студиото во Тајмс Сквер, а потоа продефилираа низ улиците, позирајќи пред фоторепортерите, снимателите и љубопитните туристи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.