Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НОВО ЗАШТИТНО ЛИЦЕ: Дуа Липа стана „Версаче девојка“ (ФОТО)

Модни трендови

НОВО ЗАШТИТНО ЛИЦЕ: Дуа Липа стана „Версаче девојка“ (ФОТО)

НОВО ЗАШТИТНО ЛИЦЕ: Дуа Липа стана „Версаче девојка“ (ФОТО)

Дуа Липа и официјално стана новото заштитно лице на „Версаче“, а познатата пејачка ќе биде дел од кампањата за есен/зима.

Информацијата сепак не ги изненади фановите, затоа што Дуа Липа го носи и надимакот „Версаче девојка“.

Промоцијата на новата соработка, а воедно и новата колекција се закажани за 30 август, а инспирацијата доаѓа од грчкиот стил и градби, со наслов „La Greca“.

Пејачката на својот профил објави дел од фотографиите од соработката и јавно се заблагодари на Донатела Версаче за соработката и довербата.

Погледнете ги новите фотографии:

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Модни трендови

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.