Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Најбарани поими на Пинтерест во 2015 година

Занимливости

Најбарани поими на Пинтерест во 2015 година

Вкусовите и желбите на луѓето се различни, што најдобро го знае популарната социјална мрежа Пинтерест.

Мода, рецепти, куќни декорации… биле само некои од работите за кои голем број корисници годинава барале инспирација на Пинтерест.

Пинтерест објави листа на поими кои годинава биле најмногу „барани“ преку овој пребарувач, која со својата разновидност изненади многумина.

Топ 10 листа на најпребарувани поими на Пинтерест:

1. Хари Потер

2. Алиса во земјата на чудата

3. Бања

4. Проекти од дрво

5. Мали тетоважи

6. Веганска кујна

7. Исланд

8. Чело

9. Скандинавски ентериер

10. Машка мода.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.