Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: BOSS Green колекција есен/зима 2015

Магазин

ФОТОГАЛЕРИЈА: BOSS Green колекција есен/зима 2015

Новата кампања за есен-зима ’15 колекцијата на BOSS Green е креирана од дуото фотографи Hunter & Gatti, користејќи го како позадина панорамскиот поглед на Лос Анџелес навечер.

Најгорниот кат на паркинг гаража во центарот на Лос Анџелес, обезбеди сцена за совршен кошаркарски терен, што придонесува сликите да добијат спортски дух, притоа задржувајќи го силното чувство на урбаност во колекцијата, која вклучува металик комбинација на основните бои и темни, мат џинс.

Моделот Микел Џенсен, кој и претходно се има појавено во BOSS Green кампања, го тестираше сетот на дневна светлина, но кога падна мрак, Hunter & Gatti беа во можност суптилно да си поиграат со осветлувањето на нивниот карактеричен начин кој ги прави толку почитувани во светот.

Одеднаш, шарените рефлектори ја трансформираа сцената во атмосферски, футуристички свет и крајните фотографии го доловија духот на големиот град и огромениот број на мистерии кои се кријат во него, креирајќи идеална позадина за лежерната и спортска, метрополитска колекција.

Погледнете го видеото позади сцената на оваа извонредна фотосесија:

 

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.