fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: Што се случува откако еден месец нема да конзумирате шеќер и алкохол?

Видео

ВИДЕО: Што се случува откако еден месец нема да конзумирате шеќер и алкохол?

Цел месец не конзумирал шеќер и алкохол и еве што му се случило на младиот Холанѓанец, Саша Харланд, кој одлучил да спроведе занимлив експеримент. 

Во почетокот се борел со нервозата и честите промени во расположението со оглед на тоа дека шеќерот и алкохолот го смируваат организмот кој може бурно да реагира кога овие намирници ќе се исфрлат од секојдневна употреба.

Неговата исхрана се состоела главно од овошје и зеленчук, пилешко, риба, мешунки и семиња.

Дури по 25 дена се навикнал на новиот режим на исхрана, и потоа почнал да се чувствува добро и да има вишок на енергија.

Здравствената состојба му се подобрила, притисокот му се смалил од 135 на 125, холестеролот му се намалил за осум проценти, но и шеќерот во крвта значително се снижил.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Видео

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.