Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Научниците велат дека погледот на море го намалува стресот

Маркетинг

Ви препорачуваме

Научниците велат дека погледот на море го намалува стресот

Истражувањето на американските научници сугерира дека погледот на море е поврзан со редуцирање на нивото на стресот. 

Научниците од Универзитетот во Мичиген Стејт, користеле податоци собрани од жители на новозеландскиот град Велингтон.

На врската меѓу погледот на море и редуцирањето на стресот не влијаеле фактори како полот, возраста и имотниот статус на испитаниците.

Стручното списание Health & Place додава дека погледот на градските паркови немал ваков ефект.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.