fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД „НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ“: Мексико сити преплавено од зомбија

Занимливости

НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД „НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ“: Мексико сити преплавено од зомбија

Улиците на Мексико сити потесуваат на филмски сет од хорор филм, откако стотици „зомбија“, неколку дена пред Ноќта на вештерките, прошетаа низ градот со цел добро да се забавуваат.

Реалистичната шминка и зомби костимите се само некои од причините поради кои оние помалку храбрите останаа во своите домови вчера, објави Анадолија.

Мексиканците одлучија да организираат прошетка на зомбија на која учествуваа деца, тинејџери, но и оние малку постарите.

На ваквите настани учествуваат и најдобрите костимографи и шминкери, кои за својата работа добиваат и награди.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.