Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Kаде летуваат Кејт Мидлтон и принцот Вилијам?

Патувања

Kаде летуваат Кејт Мидлтон и принцот Вилијам?

Kаде летуваат Кејт Мидлтон и принцот Вилијам?

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам заминаа на семеен годишен одмор, заедно со своите три деца Џорџ, Шарлот и Луј. И годинава, како лани, за летна дестинација за одмор го одбраа островот Мустик.

Познат како остров на милијардерите, Мустик е дел од малата островска држава Сент Винсент и Гренадини, сместен во југоисточниот дел на Карипското море.

Островот е мал по големина, а стана познат во 70-те години кога љубителите на раскошни забави и милионерите, почнаа да се собираат тука за да се забавуваат за време на викендите и празниците.

Според објаснувањето на близок пријател на кралското семејство, Кејт и Вилијам вторпат го одбираат овој далечен остров за летување поради дискрецијата и приватноста, но и поради довербата на персоналот кој работи за нив во изнајмената вила.

На Мустик, кралската двојка со децата ќе останат две недели. Принцот Џорџ тука ќе го прослави денес, 22 јули, својот шести роденден.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Патувања

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.