Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцезата Беатрис се породи: Кралицата Елизабета стана прабаба по 12-ти пат

Магазин

Принцезата Беатрис се породи: Кралицата Елизабета стана прабаба по 12-ти пат

Принцезата Беатрис се породи: Кралицата Елизабета стана прабаба по 12-ти пат

Внуката на британската кралица Елизабета, принцезата Беатрис, го роди своето прво дете. Девојчето е 12-ти правнук на кралицата, а е 11-та во редот за тронот.

Принцезата Беатрис (33) роди девојче во саботата навечер, а името сеуште не е познато за јавноста. Беатрис и нејзиниот сопруг Едуардо Мапели (38) се венчаа на тајна церемонија претходната година, а девојчето е нивно прво заедничко дете. Едуардо има син, Кристофер Волф, од претходната врска

Веста ја соопшти самата принцеза на својот профил на Твитер и се заблагодари на целиот персонал во болницата за нивната грижа.

-Нејзиното кралско височество принцезата Беатрис и г-дин Едуардо Мапели со задоволство објавуваат дека нивната ќерка се роди безбедно во болницата Челси и Вестминстер во Лондон во сабота, 18 септември 2021 година, во 23:42 часот. Бебето имало два килограми и 800 грама при раѓање. Бабите, дедовците, прабабите и прадедовците беа информирани и воодушевени од веста. Семејството сака да им се заблагодари на вработените во болницата за нивната прекрасна грижа – пишува во официјалното соопштение од палатата.

 

 

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.