Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Хари и Меган ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк

Магазин

Хари и Меган ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк

Хари и Меган ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк

Принцот Хари и Меган Маркл ја започнаа својата тридневна посета на Њујорк. Ова е всушност нивно прво официјално заедничко појавување во јавноста откако го напуштија кралското семејство и се преселија во Калифорнија.

Тие најпрво оствариле средба со градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио и неговото семејство, а потоа се упатија кон Светскиот трговски центар.

Облечени во црно, тие изразија сочувство до жртвите кои загинаа во терористичкиот напад на кулите близначки на 11 септември 2001 година, и до нивните семејства и пријатели кои останаа без своите најблиски.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Додека позирале за фотографите Меган била прашана какво е чувството да биде повторно во Њујорк, на што таа одговорила дека е прекрасно. Таа во неколку наврати го посети градот, кога имаше организирано прослава со нејзините блиски пријателки по повод раѓањето на синот Арчи, а исто така и долета специјално од Лондон за да ја бодри својата пријателка Серена Вилијамс во финалето на УС Опен.

Прифатете ги statistics, marketing колачињата за да можете да ја видите содржината.

Тие исто така планираат да се сретнат со демократските пратеници, а во сабота ќе бидат дел од концертот на Global Citizen Live кој што ќе се емитува низ целиот свет.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.