Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Принцот Вилијам и принцот Хари ќе се појават одвоено на настан во спомен на принцезата Дијана

Магазин

Принцот Вилијам и принцот Хари ќе се појават одвоено на настан во спомен на принцезата Дијана

Принцот од Велс и војводата од Сасекс вечерва ќе присуствуваат на настан во спомен на нивната покојна мајка принцезата Дијана, но нема да се појават заедно во исто време.

Принцот Вилијам ќе одржи краток говор пред гостите во Научниот музеј во Лондон оваа вечер на годишните награди „Diana Legacy“ и ќе ги додели наградите на 20 добитници, а принцот Хари ќе им се обрати на победниците преку видео повик од Калифорнија, дури откако неговиот брат ќе ја напушти церемонијата.

Нивното појавување на наградите „Diana Legacy“ е внимателно испланирано за да се осигура дека браќата нема да бидат во собата во исто време, дури и виртуелно, пишува Лондон Тајмс. Како што пишува весникот, фактот што одбиваат да се појават заедно на церемонијата доволно говори за раздорот меѓу браќата и нивниот однос.

Наградите „Diana Legacy“ се одржуваат секоја втора година. Потоа наградите им се доделуваат на „исклучителни млади поединци кои ја инспирираат следната генерација да ги следи стапките на Дијана и да направи позитивна разлика во светот“, се вели во соопштението на организаторите на настанот.

Д-р. Теси Ојо, извршен директор на наградите за Тајмс изјавила дека е „привилегија да се има поддршка и од принцот од Велс и од војводата од Сасекс, особено кога се одбележува 25-годишнината“. Портпаролот на наградите за Дејли Телеграф изјави дека Хари ќе биде клучен за прославата.

Тој објасни дека „се планира војводата од Сасекс да има виртуелен разговор со добитниците на наградите по нивното претставување за да ги истакне нивните достигнувања“.

Вилијам и Хари претходно присуствуваа на наградите заедно, но бидејќи Хари ги напушти своите кралски должности и започна нов живот во САД со своето семејство и објави книга во која жестоко го критикуваше кралското семејство, браќата повеќе не се појавуваат заедно на настанот.

Повеќе од Магазин

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.