fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Студенти се соблекоа голи за добротворни цели

Занимливости

Студенти се соблекоа голи за добротворни цели

Студенти по ветеринарнa медицина од Универзитетот во Сиднеј се сликале голи за календар за да соберат пари за отстранување на последиците од сушата, која ги погоди австралиските фармери.

На фотографиите, интимните делови ги покриваат стратешки поставени домашни животни. Календар стана традиција, и оваа година во проектот учествувале 65 студентки и студенти.

Во календарот има крави, коњи, кучиња, пилиња и овци. Тоа е забавен начин за да се соберат пари, но иако календарот забавен сушата е многу сериозно прашање, рече организаторот на снимањето Мет Клифтон.

Со купување на календарот се помага на земјоделците да прозведат храна кои е потребна за преживување, додаде тој.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.