Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ансел Елгорт се соблече во борбата против КОВИД-19 (ФОТО)

Низ објективот

Ансел Елгорт се соблече во борбата против КОВИД-19 (ФОТО)

Холивудскиот глумец Ансел Елгорт се соблече пред обожавателките и обожавателите, но во добротворни цели.

Имено, ѕвездата на хит-филмовите „Различна“ (Divergent) и „Возач“ (Baby driver), на Инстаграм објави слика од себе, гол под туш, придружена со линк за љубопитните да дознаат повеќе.

Меѓутоа, линкот не води до албум разголени фотографии од актерот, туку до профил на страницата „GoFundMe“. Се работи за иницијативата на неговиот колега Џефри Рајт и властите на населбата Бруклин во Њујорк, да соберат најмалку милион долари за најпогодените од новиот коронавирус.

Досега 2.200 донатори дариле нешто повеќе од 210.500 долари.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Низ објективот

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.