Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Поврзете ги уредите во вашиот дом и искусете го модерното паметно живеење

СПОНЗОРИРАНА ОБЈАВА

Ви препорачуваме

Поврзете ги уредите во вашиот дом и искусете го модерното паметно живеење

Предностите на интегрираните уреди во вашиот паметен дом ви ја претставуваат моќта на екосистемот на Samsung Galaxy

Денес поврзаноста е сé. Без разлика дали зборуваме за приватниот или професионалниот живот, поврзаноста е потребна до тој степен, да не можеме без неа.

Samsung со својата визија на иновативности, ја подигна секојдневната поврзаност на едно повисоко ниво со својот Galaxy екосистем. Секој уред од Samsung Galaxy кој го имате, самостојно претставува синоним за квалитет, но истите тие штом ги поврзете еден со друг, пред вас се отвора светот на Samsung Galaxy екосистемот кој ви нуди беспрекорно и привлечно искуство со повеќе уреди. Овие карактеристики на екосистемот можат да го направат корисничкото искуство интуитивно, притоа нудејќи ниво на контрола врз нивните уреди можно само поради нивниот интегриран софтвер и хардвер.

Останете поврзани во секое време и на кој било уред

Паметните телефони, лаптопи, таблети, паметни часовници од Galaxy линијата нудат континуитет и работејќи заедно ви овозможуваат да ја максимизирате вашата продуктивност и да ја проширите креативноста и имагинацијата. Ова лето Samsung ги лансираше најновите телефони на преклоп – петтата генерација од серијата Galaxy Z, кои ги надминаа очекувањата со претставување на нивниот Galaxy Z Flip5 со најголемиот надворешен екран досега на flip телефон на преклоп, и Galaxy Z Fold5, најлесниот и најкомпактен Galaxy fold досега; како и новите паметни часовници Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic кои овој пат доаѓаат со уште понапредни функции за вашата добра форма и здравје, и новата серија Galaxy Tab S9 која поставува нови стандарди во категоријата премиум таблети со моделите Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ и Galaxy Tab S9 Ultra. Корисниците на уреди од Samsung Galaxy веќе знаат дека нивниот телефон, таблет, часовник се дизајнирани да работат беспрекорно заедно и да ја подобрат нивната секојдневна употреба, уживајќи во едно навистина посебно и моќно искуство во еден екосистем.

Искуството поврзано со Galaxy е совршено за сите кои користат повеќе уреди истовремено додека работат. Без проблем ќе можете да ги извршувате професионалните обврски, да креирате, да  организирате и уредувате содржини додека брзо и лесно се префрлате помеѓу уредите. Од вашиот телефон со опцијата QuickShare, веднаш ќе можете фајловите кои тукушто ги добивте на маил, да ги видите на големиот екран од вашиот таблет и полесно и попрегледно да ја изработите на задачата. Или пак, вашиот паметен часовник, кој воедно е ваш персонален тренер и ги следи вашите спортски или рекреативни активност, или ваш асистент за добар со и благосостојба, можете веднаш да го поврзете со телефонот или таблетот, и да имате ткн. извештај како напредувате со зададените цели кои се однесуваат на вашето здравје. Работите онлајн и честопати имате онлајн состаноци кои вклучуваат видео кол? Вашите слушалки Galaxy Buds2 Pro веднаш се поврзуваат преку со вашиот паметен телефон или таблет.

Поврзаност и за забава

Целата идеја за поврзаност во Galaxy екосистемот ги вклучува и моментите кога се забавувате, па така со часовникот Galaxy Watch6 исто така можете од далечина и да фотографирате – само поврзете го со вашиот Galaxy Z Flip5 и од вашиот зглоб ќе можете да зголемувате или намалувате и со еден допир на часовникот да сликате. Совршено решение за сите оние кои уживаат во правење селфи или групни фотографии за да го зачуваат секој важен и убав момент.

И секако, од вашиот зглоб да праќате пораки, да примате и остварувате повици – исто како да го правите тоа од телефонот со кој вашиот часовник е поврзан. Кога станува збор за фотографирање или правење видео клипчиња, лесно ќе можете истите да ги префрлувате помеѓу уредите, како на пример од вашиот Galaxy Z Flip5  на Galaxy Tab S9,  за да ги уредувате полесно, да ги организирате  и да создавате содржини и креации.

Додека гледате филм или серија на вашиот телефон Galaxy Z Fold5 или таблет или пак додека гејмате, аудио искуството ќе ви биде единствено ако ги поврзете Galaxy Buds2 Pro слушалките со вашиот телефон и таблет, со тоа што тие автоматски се појавуваат на вашите уреди со само еден допир. При тоа ако добиете дојдовен повик, Galaxy Bud2 Pro веднаш ќе се префрлат на вашиот телефон, а видеото автоматски ќе се паузира. Откако ќе завршите со телефонскиот разговор, слушалките сами се поврзуваат со таблетот и продолжувате со гледање онаму каде што застанавте.

Моќта на поврзаноста на Samsung екосистемот е создадена да ви го олесни животот во многу сегменти, да ви го поедностави секојдневието, а кога станува збор за забава – да ви овозможи врвно искуство на своите уреди.

Достапност на новите Galaxy уреди:

Неодамна лансираната најнова линија на Galaxy уреди која ги вклучува новите телефони на преклоп Galaxy Z Flip5 и  Galaxy Z Fold5, часовниците Galaxy Watch6 и Galaxy Watch6 Classic, и таблетите Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9+ и Galaxy Tab S9 Ultra, е веќе достапна кај нас, а повеќе информации за уредите можете да најдете на следниве линкови:

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-fold5/

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-classic-43mm-silver-bt-sm-r950nzsaeuc/

https://www.samsung.com/mk/watches/galaxy-watch/galaxy-watch6-40mm-gold-bt-sm-r930nzeaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-ultra-wi-fi-graphite-256gb-sm-x910nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-plus-wi-fi-graphite-256gb-sm-x810nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/tablets/galaxy-tab-s/galaxy-tab-s9-wi-fi-graphite-128gb-sm-x710nzaaeuc/

https://www.samsung.com/mk/audio-sound/galaxy-buds/galaxy-buds2-pro-bora-purple-sm-r510nlvaeuc/

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.