Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Телефон создаден за безгранична забава!

КОМЕРЦИЈАЛНА ОБЈАВА

Ви препорачуваме

Телефон создаден за безгранична забава!

Каде што се младите, таму е и забавата, а каде што е забавата, таму е новиот телефон на преклоп Samsung Galaxy Z Flip5.  Сето она што го може овој телефон, сите агли од каде што фаќа кадри, феноменални селфија од блиску и од далеку се само неколку од мноштвото „зезалици“ во кои уживаат сите од Џен Зи кои го користат овој уред.

Galaxy Z Flip5 – не мора да го отвораш бидејќи го има најголемиот надворешен екран од флип моделите на Samsung 

Овој телефон го претставува последниот крик на иновациите за телефоните на преклоп, а неговите перформанси се толку многу посветени на начинот на живот на неговите корисници, што на крајот од денот за овој телефон со право се вели дека ќе го дефинира твојот стил. Компактниот, издржлив и единствен дизајн освен што доаѓа во cool несекојдневни бои, ќе те шармира и со неговата подобреност во поглед на можностите за изразување и поразновидните опции за прилагодување и пристап до сите функции. Ова е овозможено од новитетот Flex Window – најголемиот надворешен екран од 3,4 инчи на Flip телефон направен досега, што ќе ти овозможи доволно простор и ќе те поттикне да ја изразиш својата креативност, а со тоа и својата личност. Ќе можеш да си го уредиш екранот според твој личен вкус од големиот избор на различни графички часовници, тапети или рамки, или со додавање виџети за да пристапиш до информациите што ти се потребни брзо и лесно. Со новиот Flex Window, секој инч од екранот може целосно да биде посветен на тебе, и не само што со овој надворешен екран појасно ќе можеш да ги извршуваш сите рутински, секојдневни работи кои ги правиш на својот телефон, туку ќе имаш и опција сo целосна QWERTY тастатура, така што најголем дел од твоето искуство со мобилниот телефон ќе можеш да го имаш на величина која застанува во предниот џеб од твојот џинс. Едноставно, твојот Galaxy Z Flip5 ќе биде ТИ. Зарем не е тоа супер?

Врвни камери за откачени фотки и најдоброто селфи искуство на Galaxy телефон досега!

Galaxy Z Flip5 ќе те однесе на ново, најдобро ниво при правење селфи фотографии и видеа, благодарение на новата Flex Cam опција која можеш да ја користиш за сите камери на уредот, дури и кога уредот е затворен и правиш селфи без раце со режимот Flex Mode. Широкоаголната камера опфаќа уште поголем простор во кадарот, при што нема потреба ни да го отклопиш телефонот, туку од Flex Window директно да пристапиш до апликацијата за камера и веднаш да  започнеш да снимаш или сликаш со Flex Cam. И заборави на матни селфи фотки бидејќи функцијата Super Clear Lense ќе ти ги изостри сите фотографии од предната камера.

На прва ќе се вљубиш во сите фотографии кои ќе ги правиш, без разлика дали со широкоаголната камера, ултра-широката камера, или пак со предната камера со поширок агол, а за твоите видеа кои ќе ги снимаш во долгите ноќи исполнети со забава и пријатели,  4K Nightography ќе се погрижи да бидат совршени и веднаш спремни за рилсови. 

Боја, брзина и батерија  

Galaxy Z Flip5 можеш да го имаш во несекојдневните ментол зелена, лаванда, графитна и крем боја, наречени футуристички бои инспирирани од природата, кои дополнително ќе го истакнат твојот стил. Биди пред времето! А што се однесува до перформансите на уредот во целост, нив ги движи најмоќниот процесор на преклопен уред досега, побрза вештачка интелигенција и подобрена батерија која сигурно ќе биде секогаш во чекор со твоите потреби, па дури и да сакаш да слушаш музика до 57 часа или да гледаш видеа до 20 часа.

Промотивен период во тек

Во моментов се актуелни две промоции при купување на нов Galaxy Z Flip5 и можеш да избереш меѓу добивање до 4 месеци бесплатен YouTube Premium пакет на твојот телефон и  омилените содржини да ги гледаш, не само без реклами, туку и без wi-fi мрежа. А ако си од оние на кои секогаш им фали повеќе простор за складирање во телефонот, тогаш можеж да ја одбереш  промоцијата за шестмесечна бесплатна услуга за складирање на облак од 100 GB меморија, безбедна е-пошта без реклами и пристап до бесплатна поддршка од Microsoft.

Прочитај повеќе за Galaxy Z Flip5 на следниов линк: 

https://www.samsung.com/mk/smartphones/galaxy-z-flip5/

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.