Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Српската раперка Mimi Mercedez во четврток ќе настапува во клубот Станица 26

Ви препорачуваме

Српската раперка Mimi Mercedez во четврток ќе настапува во клубот Станица 26

Српската раперка Mimi Mercedez во четврток ќе настапува во клубот Станица 26

Со огромна чест ви го најавуваме првиот настап на контроверзната српска раперка Mimi Mеrcedez во клубот Станица 26, во Скопје. Мими е вистинска ѕвезда на хип-хоп сцената во регионот. 

За себе вели дека е провокативна, вулгарна и експлицитна, не заборавајќи да додаде дека смета дека е добар пример за младите. Со музика аматерски се бави од 19 години, а својата прва песна Napucane Svinjice ја снима во 2011 година. 

Досега има снимено 4 албуми, а последниот Mrznja го издаде оваа година. На нејзините настапи доаѓаат и хипстери и дизелаши и рапери, а нејзините нови рими истовремено се наоѓаат на насловните страници на таблоидите, како и во рецензиите на реномираните елитни блогови. Supported by: @bestwayinvestment @johnniewalkermk #johnnywalker #bwistory

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.