Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Вилијам и Кејт споделија нова семејна фотографија за божиќната честитка

Магазин

Вилијам и Кејт споделија нова семејна фотографија за божиќната честитка

Вилијам и Кејт споделија нова семејна фотографија за божиќната честитка

Војводата и војвотката од Кембриџ ги воодушевија обожаватели на кралското семејство споделувајќи ја нивната семејна божиќна честитка за 2021 година, заедно со нивните три деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис.

Фотографијата на која се гледа парот и нивните деца позираат пред камена позадина, е направена за време на приватно семејно патување во Јордан, според Кенсингтонската палата.

Земјата има значење за Кејт бидејќи живеела во Јордан две години како дете, кога нејзиниот татко работел за British Airways. Вилијам, исто така, претходно го посети Јордан како дел од неговата турнеја на Блискиот Исток во 2018 година.

Кејт е целата насмеана облечена во долг фустан додека седи до Вилијам, кој носи поло маица. Двојката со љубов ја става раката еден на друг на колена додека ги прегрнува Џорџ и Шарлот. Малиот Луис среќно седи пред мама Кејт.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.