fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во болница во САД истовремено забремениле 16 медицински сестри

Занимливости

Во болница во САД истовремено забремениле 16 медицински сестри

Во една болница во американската сојузна држава Аризона речиси истовремено забремениле 16 медицински сестри, што е 10 отсто од персоналот на Одделението за интензивна нега.

По тој повод имаше и прес-конференција, на која трудниците се пошегуваа дека „има нешто во водата” и дека тоа е „заеднички план за одмор“ за божиќните празници.

Првата сестра ќе се породи следниот месец, а последната во јануари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.