Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во храната треба да се ужива пополека

Занимливости

Во храната треба да се ужива пополека

Српската актерка Јелена Гавриловиќ периодов ја очекува првата епизода од својот нов проект – серијата „Династијата Немањиќ“, па по тој повод даде и интервју за Б-92, во кое говори за себе и своите здрави навики.

– Виното ме асоцира на море, на дружење со музика. Во последно време повеќе сакам црвени вина, и мислам дека е и убаво и здраво секој ден да испиваме чаша црвено вино, смета глумицата.

Натаму, таа говори и за своето гурманство.

– Сакам различни кујни, иако пораснав со онаа традиционалната. Секако, сакам повремено да пробам и нешто од нашата домашна кујна, но сепак, француската ми е најблиска до мојот вкус. Не само поради самата храна, туку повеќе поради нивниот комплетен пристап и однос кон храната… Прочуениот француски ручек кој трае со часови, додава Гавриловиќ.

„Како што минуваат годините“, таа вели дека се повеќе се насочува кон здравите намирници и здравиот начин на подготвување храна…

– Медитеранската кујна секако спаѓа во умерена, здрава храна, со многу риба, а која инаку, многу ми годи, истакнува глумицата.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.