Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ангелите на „Викторија Сикрет“ заминуваат во историја

Занимливости

Ангелите на „Викторија Сикрет“ заминуваат во историја

Ангелите на „Викторија Сикрет“ заминуваат во историја

Модниот бренд „Викторија Сикрет“ ја менува деловната стратегија со што препознатливите ангели ќе бидат заменети со активисти и претприемачи кои нема да бидат одбрани врз основа на изгледот.

Од компанијата наведуваат дека e договорена соработка со жени кои се активистки за полова рамноправност, но и претприемачи кои ќе продолжат да го промовираат овој бренд и неговата промена на имиџот. Иако ангелите секогаш биле атрактивни девојки, сопствениците на брендот објавиле дека тоа повеќе не е „културно прифатливо“.

Меѓу новите заштитни лица се наоѓаат Пријанка Чопра, Меган Рапино, Адут Акеч, Палома Елсесер .

Со ребрендирањето и промената на имиџот, компанијата за долна облека планира да тргне во помодерен правец. По се наведено јасно е дека веќе фокусот нема да биде на физичкиот изглед.

 

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.