Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Роналдо стана првиот човек со 300 милиони следбеници на Инстаграм

Занимливости

Роналдо стана првиот човек со 300 милиони следбеници на Инстаграм

Роналдо стана првиот човек со 300 милиони следбеници на Инстаграм

Кристијано Роналдо направи историја со тоа што дојде до бројката од 300 милиони следбеници.

Откако на почетокот на оваа недела капитенот на Португалија стана најдобар стрелец на сите времиња на европските првенства, тој ниже рекорди и на социјалните мрежи.

Португалската ѕвезда исто така беше и првиот човек кој достигна 200 милиони следбеници. На листата зад него се наоѓаат Двејн Џонсон, Ариана Гранде и Кајли Џенер.

Тој се наоѓа и листата на ѕвезди кои најмногу заработуваат од една објава на оваа социјална мрежа.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.