Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кока-Кола одговори на „провокацијата“ на Кристијано Роналдо

Занимливости

Кока-Кола одговори на „провокацијата“ на Кристијано Роналдо

Кока-Кола одговори на „провокацијата“ на Кристијано Роналдо

Светскиот бренд Кока-Кола одговори на „провокацијата“ на капитенот на Португалија, Кристијано Роналдо, кој ги тргна шишињата со овој газиран пијалак на прес-конференција пред натпреварот со Унгарија.

Во изјавата на брендот велат дека „секој има свои желби за пиење“, додавајќи дека секој има различни вкусови и потреби.

Според шпекулациите, поради овој гест на Кристијано Роналдо компанијата изгубила скоро четири милиони евра.

Роналдо во повеќе наврати има признато дека не пие газирани пијалоци и му забранил на неговиот син да ги пие.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.