Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Овен, Рак, Вага и Јарец: Како ќе влијае полната месечина на вашите знаци?

Занимливости

Овен, Рак, Вага и Јарец: Како ќе влијае полната месечина на вашите знаци?

Овен, Рак, Вага и Јарец: Како ќе влијае полната месечина на вашите знаци?

Полната Месечина во воздушниот знак Вага на 6 април, е настан кој носи со себе турбулентни емоции и избори за многумина. Овој период е наречен “розова Месечина” во чест на цвеќињата што цветаат во раната пролет. Во овој период, фокусот е на соработката и компромисот во однос на другите луѓе, бидејќи Вагата симболизира мир, правда и рамнотежа.

За Вагата, ова е период за да заврши еден животен циклус и да започне нов, што значи дека старите работи мора да се остават во минатото. За Овенот, партнерствата ќе бидат на тест, а деловните партнерства ќе бидат од големо значење, треба да се најде рамнотежа помеѓу потребите на самиот Овен и потребите на партнерот.

Ракот ќе се фокусира на домот и семејството, каде што тензиите во семејството ќе бидат поголеми, а врската со една личност од семејството ќе мора да се реши. Јарецот, пак, ќе се фокусира на работата, каде што е потребно да се најде компромис помеѓу амбициите за кариера и очекувањата на работодавачот.

Во целост, овој период е важен за промени и компромиси со другите луѓе, но и за да се започне нов животен циклус. Со тоа што полната Месечина во Вага е пред нив, луѓето можат да очекуваат да доживеат емоции и избори со големо значење за нивните животи.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.