Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Гвинет Палтроу доби судски спор вреден еден долар по скијачката незгода

Занимливости

Гвинет Палтроу доби судски спор вреден еден долар по скијачката незгода

Актерката Гвинет Палтроу победи во судскиот спор против пензионираниот лекар, кој тврдеше дека таа му нанесе сериозни повреди додека двајцата скијале. Според тврдењата на лекарот, Палтроу го удрила на почетничка патека, а потоа скијала додека тој бил онесвестен на снегот со скршени ребра. Меѓутоа, адвокатите на актерката успеаја да ги демантираат овие наводи и поротниците застанаа на страната на Палтроу.

Судот одлучи дека лекарот треба да ѝ плати на актерката еден долар, симболичен износ како отштета, плус правните трошоци. Сандерсон, кој бараше отштета од 300.000 долари, беше разочаран од пресудата. Палтроу, пак, ја слушаше пресудата без израз на лицето и потоа кратко разговараше со Сандерсон по завршувањето на случајот. По пресудата, Сандерсон изјави дека му рекла „Ти посакувам добро“.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.