Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Зеленски се обрати на доделувањето на Греми наградите

Магазин

Зеленски се обрати на доделувањето на Греми наградите

Украинскиот претседател Володимир Зеленски  испрати моќна однапред снимена порака на доделувањето на Греми наградите.

„Нашите музичари носат панцири наместо смокинг“, им рече тој на ѕвездите меѓу кои Лејди Гага и Џастин Бибер, мислејќи на тековната војна со Русија. „Тие им пеат на ранетите во болниците, дури и на оние кои не можат да ги слушнат. Но, музиката ќе се пробие.“

Тој ги повика музичарите да ја „пополнат тишината“ што ја оставија руските бомби „со нивната музика“.

„Поддржете нè на кој било начин, но не со вашето молчење“, продолжи тој. „Пополнете ја тишината со музика.

Видео пораката беше пуштена пред настапот на Џон Леџенд на новата песна, наречена Free.

На американската ѕвезда на сцената и се придружија украинските музичари Мика Њутн и Сузана Иглидан, додека песна беше прочитана од нивната сонародничка Љуба Јакимчук, која неодамна избега од земјата.

Повеќе од Магазин

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.