fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Жените најчесто ги изневеруваат своите партнери со помлади мажи

Маркетинг

Љубов

Жените најчесто ги изневеруваат своите партнери со помлади мажи

Едно истражување во кое учествувале 11.000 жени, покажува дека дури за 70 отсто од нив изјавиле дека најважно е љубовникот со кого го изневеруваат сопругот да биде млад.

Со други зборови, 70 отсто од неверните жени бараат помлади љубовници.

Некои од испитаничките признале дека се во среќни и добри брачни однсои, но причина за неверство се желба за промени во сексуалниот живот или недостиг на редовен секс.

Во приказната влегува млад маж кој освен што е на врвот на сексуалната моќ, прави жените да се чувствуваат помлади, посакувани, женствени и во основа подобро.

Некои од испитаничките признале дека со денови по средбата со помлад љубовнк се чувствуваат среќно и исполнето и дека тоа позитивно влијае на квалитетот на нивниот брак.

Во случај да се прашате за колку помлад маж се работи, просекот е 34 години.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Љубов

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.