Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Со 133,1 милиони следбеници, Елон Маск го престигна Барак Обама на Twitter

Creative

Со 133,1 милиони следбеници, Елон Маск го престигна Барак Обама на Twitter

Елон Маск стана најследената личност на Twitter со 133,1 милиони следбеници, престигнувајќи го поранешниот американски претседател Барак Обама, кој има 133 милиони следбеници.

Според Гинисовата книга на рекорди, Twitter има околу 450 милиони активни корисници месечно, од кои 30 отсто го следат Маск. Ова го прави Маск еден од највлијателните луѓе на социјалните мрежи.

Во моментов, најследените луѓе на Twitter вклучуваат Џастин Бибер, Кети Пери, Ријана, Кристијано Роналдо, Тејлор Свифт, Нарендра Моди, Доналд Трамп и Лејди Гага.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.