Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ќе се заразите со новата, интересна игра на „Гугл“

Интернет

Ќе се заразите со новата, интересна игра на „Гугл“

Иако можеби цртањето не е Ваша јака страна, новата игра на „Гугл“ би можела да Ви претставува интересна забава.

Станува збор за играта „Quick, draw!“ (Брзо, цртај!), каде вештачката инелигенција се обидува да погоди што сте нацртале.

Задачата е да се нацртат шест случајни работи, како на пример око, брокули, ајкула, утка, книга, семафори, панталони или грабло, а за секои имате по 20 секунди.

Се црта со маусот на компјутерот или со прстот на екранот на мобилниот телефон, а софтверот погодува што сте нацртале врз основа на искуствата од претходние обиди на другите играчи.

На овој начин вештачката интелегенција со време станува се поуспешна во погодување на она што сте го нацртале.

Кликни ОВДЕ и играј.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.