Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Samsung Galaxy S24 Ultra со Corning Gorilla Armor ги надминува границите на издржливост и визуелна јасност

Мобилни

Samsung Galaxy S24 Ultra со Corning Gorilla Armor ги надминува границите на издржливост и визуелна јасност

Samsung и Corning објавија дека Galaxy S24 Ultra ќе го вклучува новото Corning® Gorilla® Armor стакло за подобрена издржливост и визуелна јасност.

Gorilla Armor ја намалува рефлексијата на екранот за 75%, правејќи го погоден за различни услови на осветлување.

Лабораториските тестирања покажаа супериорна издржливост во споредба со конкурентните стакла, а новиот “Scratch Bot” тест покажа отпорност на гребење четири пати поголема од алуминиумсиликатните стакла.

Стаклото Gorilla Armor содржи 25% рециклирана содржина, потврдено од UL Solutions. Ова лансирање следи по 50 години на успешна соработка помеѓу Samsung и Corning.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.