fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Скопје домаќин на еден од најиновативните претприемачи во светот – Гери Вајтхил

Маркетинг

Creative

Скопје домаќин на еден од најиновативните претприемачи во светот – Гери Вајтхил

На 20 октомври, вторник, со почеток од 12:30 часот во Синеплекс, ќе се случи настан на кој свој мотивационен говор ќе одржи Гери Вајтхил, еден од најексцентричните и иновативни претприемачи во светот.

Овој гостин од светски калибар доаѓа во Скопје на покана на Њу Менс Бизнис Акцелераторот и претставува уникатна можност да се запознаете со “Шерифот” од AOL како што многумина го напрекуваат или “Хари Потер на глобалното Претприемништво” од Globo. Тој е основач е на “Entrepreneur Week” кој претставува втор најголем претприемачки настан во светот.

Доколку се двоумите како до успешна кариера или сопствен бизнис Гери не само што ќе ве мотивира и инспирира, туку ќе сподели и конкретни совети и насоки како да ги остварите своите цели.

stop-at-nothing-whitehillskopje-01

Гери Вајтхил поседува уникатен ментален склоп кој малкумина го поседуваат и живее со паролата “Stop at nothing, achieve everything”. Во сите ситуации поттикнува на иновативен пристап и таканаречен Brain hacking како би ги надминал препреките. За помалку од 2 години успева “Entrepreneur Week” да го изгради во глобален екосистем и да го постави на 4 континенти.

Со помош на својот тим гради портфолио од над 500 говорници и листа на над 6000 успешни претприемачи кои заедно имаат остварено преку 7 билиони во годишни приходи.

Го препознаваат како филантроп и глобален реформер. Основач е и на Relentless Foundation и консултант на повеќе Fortune 100 компании, инкубатори, акцелератори и претприемачи низ светот во областа на претприемништвото. Сега ја раководи својата 8ма компанија, а запливал во претпримачките води на 12 годишна возраст основајки компанија за произвотство на слатки.

Сите заинтересирани кои би сакале да бидат дел од настанот и да ја искористат можноста да се запознаат со овој претприемнички гуру можат да ги набават своите билети по повластена цена од 1100 ден доколку се студенти или невработени, односно 2800 ден за компании, додека за сите студенти на Cloud Академиите овој настан ќе биде дел од нивната образовна програма и влезот ќе биде бесплатен.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Creative

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.