fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

СВЕТОТ ВО ОЧЕКУВАЊЕ: Епл денеска го презентира новиот Ајфон 7

Мобилни

СВЕТОТ ВО ОЧЕКУВАЊЕ: Епл денеска го презентира новиот Ајфон 7

Компанијата „Епл“ денеска во Сан Франциско ќе го претстави новиот модел на паметниот телефон „Ајфон“.

Многу обожаватели на апаратите на „Епл“ се обидоа да дојдат до информација какви новини нуди „Ајфон“.

Се очекува дека новиот модел ќе има само еден отвор со тоа што корисниците би морале да користат блутут слушалки, Сепак се претпоставува дека со апаратот доаѓа и адаптер.

Најновиот модел би требало да биде отпорен на вода. Конференцијата ќе биде одржана во Сан Франциско во попладневните часови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.