fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Телефон од злато и сафири кој чини 22 илјади долари

Маркетинг

Мобилни

Телефон од злато и сафири кој чини 22 илјади долари

Компанијата „Верту“, која е позната по производство на луксузни телефони, го претстави својот последен модел наречен Singature touch или Pure Jet Red Gold.

Овој телефон е препознатлив по кожата со висок квалитет, копчиња од црвено злато, дисплеј од сафирни кристали, а звучниците се од компанијата „Bang&Olufsen“.

Цената на апаратот е 22 илјади долари. Тој има дисплеј од 4.7 инчи, камера од 13 мегапиксели и работи на оперативен систем Андроид v4.4.2.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.