fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Од недела снег и дожд во Македонија

Маркетинг

Вести

Од недела снег и дожд во Македонија

Врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките се очекува да ја зафатaт Македонија од недела под влијание на влажен бран од Медитеранот.

Пообилни врнежите ќе бидат во западните и јужните делови каде локално се очекува да наврнат над 20 литри на метар квадратен воден талог, а на планините снежната покривка ќе се зголеми. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, ќе преовладува и во следните денови.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Вести

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.