fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тест на издржливост: Колку „ајфони“ се потребни за да се запре куршум

Мобилни

Тест на издржливост: Колку „ајфони“ се потребни за да се запре куршум

Насловна фотографија: Принтскрин / ЈуТуб

Ниту еден друг мобилен телефон не бил толку подложен на тортура како „ајфон“.

Многумина испитувале дали може да издржи паѓање на бетон, во вода, оган… Сепак, сигурни податоци „за отпорност на муниција“ нема.

Верувале или не, момчињата кои објавуаат видео – снимки на Јутјуб  под наслов EverythingApplePro имаат одговор и на прашањето колку „ајфони“ се потребни за да се запре куршум од пушка „AК-74“.

Во тестот се наредени модели од  „ајфон 6+“ и за секој случај „samsung galaksi S6 – вкупно осум паметни телефони.

Тие не очекуваа куршумот да пробие повеќе од четири телефони, но првиот куршум беше запрен дури од петтиот телефон. Кога целеа кон центарот на уредот, за истиот испукан куршум од исто растојание сепак беше потребен еден телефон повеќе.

За да ви го спасат телефоните животот доколку некој пука во вашиот правец, во џебот морате да имате пет „ајфони“, порача авторот на снимката.

„Важноста“ на овој тест најдобро ја опиша еден корисник кој напиша дека ќе се обрати до компанијата „Епл“ со барање да го реши проблемот во „ios 9“ затоа што на него секогаш пукаат токму од пушката „Ak74“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.