Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Apple започнува со производство на новиот iPhone

Мобилни

Apple започнува со производство на новиот iPhone

Американската компанија „Apple“ почна со производство на следната генерација на iPhone мобилни телефони, што ќе го носи името iPhone 6S или iPhone 7. 

Освен хардверски подобрувања како камера од 12 мегапиксели, новиот модел ќе добие и ForceTouch технологија што претходно беше претставена на Apple Watch и Mac Book преносниот компјутер.

Станува збор за технологија што може да регистрира јачина на допир на прстите на екранот, а во иднина би можела да внесува и низа други нови функции на телефонот, преку разни апликации.

Новиот уред на пазарот би требало да се најде во септември годинава.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Мобилни

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.