Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Бијонсе и Опра Винфри собираат помош за жртвите од ураганот Харви

Сцена

Бијонсе и Опра Винфри собираат помош за жртвите од ураганот Харви

Бијонсе, Блејк Шелтон, Барбара Стрејсенд и Опра Винфри еден час ќе разговараат со гледачите преку телефон во емисија што ќе биде емитувана во живо, со цел собирање на хуманитарна помош за жртвите од ураганот Харви. 

Емисијата, што е организирана од страна на хјустонскиот рапер Бан Би и менаџерот за таленти Скутер Браун, ќе биде емитувана во живо на 12 септември на телевизиите: Еј-Би-Си, Си-Би-Ес, Ен-Би-Си, Фокс и Си-Ем-Ти.

Многу други славни личности, меѓу кои и Џорџ Клуни, Дејмџ Фокс, Метју Мекони, Денис Квејд, Џулија Робертс и Џорџ Стрејт, исто така потврдија учество. Тие ќе присуствуваат во емисијата или ќе испратат видео-порака.

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.
Please accept [renew_consent]%cookie_types[/renew_consent] cookies to watch this video.